"Jak to ze lnem było?"

loga

Gminny Ośrodek Kultury opracował projekt mający na celu promowanie dziedzictwa kulturowego Kosznajderii oraz umocnienie jej obszaru  w grupie atrakcyjnych regionów turystycznych, co uzyska się m.in. poprzez podniesienie oferty Centrum Edukacji Regionalnej, które działa  przy chacie podcieniowej w Silnie. Wniosek na dofinansowanie projektu pn. „Jak to ze lnem było?” złożono  w odpowiedzi na konkurs „małych projektów” Lokalnej Grupy Działania Sandry Brdy. Został pozytywnie rozpatrzony i na jego realizację GOK otrzymał dofinansowanie  z Departamentu PROW woj. pomorskiego.

W ramach projektu chata podcieniowa wyposażona została w krosna średnie i małe oraz zabytkowy kołowrotek do przędzenia. Twórca Ludowy p. Marianna Wailandt przeprowadza w chwili obecnej warsztaty tkania oraz haftu dla grup wiekowych O-III S.P., IV-VI S.P., gimnazjum oraz dorośli.

Uczestnicy mają okazję nauczyć się przędzenia lnu, tkania na wspomnianych krosnach oraz haftu kaszubskiego oraz borowiackiego.

W trakcie rozpoczętych już zajęć dzieci bardzo zainteresowały się tkaniem tak, że po zakończeniu projektu chcą korzystać z oferty w przyszłości. WDK Silno zapewnia, że takie warsztaty będą stałą ofertą w naszej placówce. A poniżej zdjęcia z kilku pierwszych spotkań.

DSC_0382 DSC_0231

Zapisz siędo naszego newslettera!