W ramach działalności Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach w placówkach odbywają się zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku 6-18 lat pod nazwą „Warsztaty Rozwoju Umiejętności Społecznych”. Zajęcia prowadzone przez instruktorów GOK, odbywają się z podziałem na grupy wiekowe, raz w tygodniu i trwają ok. 60 minut.

W czasie zajęć uczestnicy:

–    uczą się rozpoznawać uczucia i wyrażać emocje

–    przyglądają się temu, jak mówią i jakie efekty wywołuje to, co mówią

–    uczą się, jak budować poczucie własnej wartości

–    uczą się, jak radzić sobie z emocjami w sytuacjach konfliktowych

–    poznają zasady pracy/współpracy w grupie/zespole

Forma realizacji celów zajęć jest różnorodna, są to np. zajęcia plastyczne, czy teatralne, w czasie których uczestnicy mogą przełamywać swoje bariery (np. trema przed występem).

Realizacja programu zajęć na terenie placówek Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach współfinansowana jest przez GOK Chojnice oraz ze środków z funduszu na profilaktykę i rozwiązywania problemów alkoholowych i narkomanii gminy Chojnice.

Koordynatorem zajęć jest Pełnomocnik Wójta ds. Profilaktyki I Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Chojnice Adam Modrzejewski.

Po przerwie, związanej z pandemią COVID 19, w placówkach terenowych Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach została wznowiona realizacja zajęć dla dzieci i młodzieży pod nazwą "Warsztaty Rozwoju Umiejętności Społecznych".

Zajęcia prowadzone z podziałem na kategorie wiekowe, odbywają się raz w tygodniu dla każdej grupy, trwają około 60 minut. W czasie spotkań uczestnicy uczą się wyrażać swoje emocje, poznają zasady pracy i współpracy w grupie, uczą się jak radzić sobie w sytuacjach konfliktowych, poznają wolontariat, przygotowują prezentacje z okazji świąt okolicznościowych i wiele innych wspólnie ustalonych zadań.

Obecnie zajęcia w ramach warsztatów odbywają się w 11 placówkach: wiejskich domach kultury w Swornegaciach i Ogorzelinach, oraz w świetlicach wiejskich w Pawłowie, Czartołomiu, Chojniczkach, Klawkowie, Doręgowicach, Ciechocinie, Nowym Ostrowitem, Kłodawie i Kruszce. Instruktorzy prowadzący zajęcia spotykają się raz w tygodniu w Chojnicach na konsultacjach prowadzonych przez Pełnomocnika Wójta ds. Profilaktyki I Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Chojnice Adamem Modrzejewskim.
Zapraszamy do udziału!!!

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies!Korzystamy z ciasteczek wyłącznie, aby zapewnić właściwe funkcjonowanie strony oraz w celach statystycznych. Możesz w każdej chwili zmienić preferencje ciasteczek dla witryny w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Rozumiem