Data

Dzień tygodnia

Zajęcia

04-01

Poniedziałek

11:00 Rozpoczęcie ferii – włączenie się za pomocą Messengera – instrukcje poprzez czat.

12:00 – 14:00 Zajęcia plastyczne – trzydniowy kurs malarski prowadzony przez p. Martynę Sztupecką. Spotkanie za pomocą Messengera i kamerki internetowej ( kurs cz. I) Temat kursu „Pejzaż zimowy”

Ogłoszenie konkursu plastycznego dla wszystkich dzieci pn. „ Strój karnawałowy”. Należy narysować, lub namalować strój karnawałowy, który inspirowany jest ulubionym bohaterem z bajki lub filmu.

05-01

Wtorek

11:00 Filmy z ukrycia;) Pozostajemy w domach, więc pod ręką mamy swoich najlepszych aktorów – zwierzęta domowe. Ponownie zostaną bohaterami naszej zabawy. Mogą to być Wasze zwierzęta, mogą to być ptaki za oknem, kot sąsiada;) Nagrajcie kilkusekundowy filmik – żeby pasował do tematu „Zwierzęce aktywności”. Po otrzymaniu od Was filmików (koniecznie z imionami zwierząt ( jeśli je posiadają) stworzymy jeden dłuższy filmik, który ma za zadanie rozbawić Was wszystkich. Filmiki możecie przysyłać do nas cały dzień, będziemy wszystko montować i dopisywać ciekawe teksty – niespodzianki dla Was;)

07-01

Czwartek

11:00 – Ogłoszenie konkursu na zdjęcie swojego domowego zwierzaka. Konkurs pt. „ Ferie z pupilem”. Na zdjęcia będziemy czekać do poniedziałku 11-01. Szczegóły podamy w czwartek 07-01

12:00 – 14:00 Zajęcia plastyczne – trzydniowy kurs malarski prowadzony przez p. Martynę Sztupecką. Spotkanie za pomocą Messengera i kamerki internetowej ( kurs cz. II) Temat kursu „Pejzaż zimowy”

08-01

Piątek

11:00 Spotkanie za pomocą Messengera – Gra w statki;) Aby zagrać w grę należy przygotowaną przez nas planszę pobrać (lub rozrysować samemu w domu), i wypełnić rozmieszonymi przez siebie statkami. Takie plansze trafiają do nas (może być skan, może być zdjęcie) – w WDK będziemy sędziować, żeby nikt nie oszukiwał;). Następnie po dwie osoby będziecie ze sobą toczyć rozgrywkę. Wygrani, przechodzą dalej tak długo, aż zostanie jeden zwycięzca. Wszystkie instrukcje podamy przed grą.

11-01

Poniedziałek

11:00 Rozstrzygnięcie konkursu na zdjęcie ze zwierzątkiem. Omówienie sposobu odbioru nagród. Spotkanie poprzez Messengera

12:00 – 14:00 Zajęcia plastyczne – trzydniowy kurs malarski prowadzony przez p. Martynę Sztupecką. Spotkanie za pomocą Messengera i kamerki internetowej ( kurs cz. III) Temat kursu „Pejzaż zimowy”

12-01

Wtorek

11:00 – 13:00 W sklepie spożywczym ABC, zostawimy dla chętnych zestawy do tworzenia maskotek. Przy okazji zakupów, można odebrać nieodpłatnie taki zestaw– gotowy wycięty z materiału tekstylnego szablon maskotki, koraliki, oczka itp. Trzeba jedynie pokwitować odbiór zestawu u Pań w sklepie. Następnie na podstawie instruktażu wykonać swoją własną maskotkę. Zdjęcia wykonanych maskotek, należy przesłać do nas.

13-01

Środa

11:00 Jaki to utwór?? Konkurs muzyczny, prowadzony przez p. Romana Piekarskiego. W konkursie przygotowane zostaną utwory, których melodię będzie trzeba odgadnąć. Osoby, które zgadną jak największą ilość melodii otrzymają nagrody. Konkurs odbędzie się za pomocą Facebooka i poprzez Messegera. Wszystkie szczegóły poznacie przed konkursem.

14-01

Czwartek

11:00 Zapraszamy was do kuchni. Dzisiaj przygotujemy wspólnie potrawę. Podamy prosty przepis i poprosimy was o wykonanie tego samego w domach. Zdjęcia potraw będzie trzeba przesłać do nas, udostępnimy na naszych stronach – smacznego;)

15-01

Piątek

11:00 Spotkanie na Messengerze – zakończenie ferii, podziękowanie za udział. Umówienie rozdania nagród.

Ostatnie zadanie w czasie ferii – Robimy karmnik dla ptaków, z plastikowej butelki. Dzieci powinny przygotować sobie w domach nożyczki, plastikową butelkę od wody lub napoju ( najlepiej 5l), sznurki, patyki, klej. Instruktaż poprowadzimy za pomocą kamerki internetowej

 

W czasie ferii zimowych – w ofercie Online, łączyć się będziemy za pomocą Facebooka i Messengera. Zapraszamy do wspólnego spędzenia tego czasu i wspólnej zabawy.

 

 

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry