Wiejski Dom Kultury w Silnie

 

WIEJSKI DOM KULTURY W SILNIE
ul. Główna 49, Silno
89-620 Chojnice
tel.   533 343 446

 

https://www.facebook.com/Wiejski-Dom-Kultury-w-Silnie-1553137618239152/

Pracownicy:

Edyta Barwina – kierownik WDK, edytab@gokchojnice.pl, tel. 533 343 446
Martyna Sztupecka-Ryngwelska - instruktor, martynas@gokchojnice.pl
Roman Piekarski - instruktor, romanp@gokchojnice.pl, tel. 533 343 273
Anastasiia Zhar - instruktor, anastasiiaz@gokchojnice.pl

Godziny otwarcia:

10:00 – 20:00
od poniedziałku do piątku

 

Wiejski Dom Kultury w Silnie został wybudowany w latach 60., w ramach popularnych wówczas akcji czynów społecznych. Od 2004 r. funkcjonuje w ramach struktury Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach. Od tego momentu WDK w Silnie przeszedł gruntowną przemianę – z typowej „klubokawiarni” powstała placówka kulturalna. Zmiany objęły zarówno modernizację budynku, jak i reorganizację działalności WDK. W 2011 r. GOK pozyskał środki na kompleksowy remont budynku.

Projekt obejmował remont dachu, pomieszczeń i instalacji na piętrze domu kultury oraz docieplenie ścian i elewację budynku, w tym utworzenie sali projekcyjnej z dostępem do Internetu.

Tuż obok placówki mieści się zabytkowa, dziewiętnastowieczna chata podcieniowa.

Zagospodarowany został  teren przed WDK i chatą – stworzono tradycyjny ogród wiejski, ścieżki, ustawiono ławki i stoły. Przy WDK w Silnie zbudowana została wiata drewniana kryta strzechą – infrastruktura ta stanowi doskonałe miejsce zarówno do prowadzenia działalności WDK, jaki i do rekreacji dla mieszkańców.

W ramach współpracy z lokalną społecznością oraz organizacjami pozarządowymi zrealizowano również szereg projektów „miękkich” służących aktywizacji społecznej i kulturalnej silnian.

Bardzo ważnym aspektem działalności silnieńskiego ośrodka są cykliczne imprezy okolicznościowe. Do najważniejszych wydarzeń należy „Festyn św. Anny”, który stanowi okazję do dobrej zabawy zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Co roku odbywa się również „Biesiada Silnieńska” z okazji obchodów Dnia Niepodległości. W Silnie można także wziąć udział w Dniu Babci i Dziadka, Dniu Kobiet, Dniu Dziecka czy Dniu Matki i Ojca. Odbywają się tam zajęcia muzyczne, plastyczne, czy techniczne. Przy placówce działa zespół muzyczny „Malwy” i Koło Hafciarskie „Modrak”. Dzieci mogą zapisać się do grupy teatralnej „Twarze Sceny”.

 

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies!Korzystamy z ciasteczek wyłącznie, aby zapewnić właściwe funkcjonowanie strony oraz w celach statystycznych. Możesz w każdej chwili zmienić preferencje ciasteczek dla witryny w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Rozumiem