Mistrzostwo „wyszyte” na miarę – film

W 2023 r. Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach realizował zadanie Mistrzostwo „wyszyte” na miarę. Projekt było dofinansowane w ramach Programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2023, Priorytet: Kultura ludowa i tradycyjna. W ramach zadania mistrzyni hafciarstwa – Helena Pawłowska prowadziła zajęcia dla osób, które chciały nauczyć się tej trudnej techniki rękodzielniczej. Przez blisko rok w domu kultury w Silnie odbywały się zajęcia, podczas których ich uczestniczki poznawały tajniki haftu kaszubskiego wzorami chojnickimi.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu dokumentującego przebieg zajęć i pokazującego zarówno kunszt Heleny Pawłowskiej, jak i piękno haftu kaszubskiego.