W Silnie powstaje film o hafciarstwie

W Silnie powstaje film o hafciarstwie

Od kwietnia bieżącego roku Gminny Ośrodek Kultury Chojnicach realizuje projekt pn.: „Mistrzostwo wyszyte na miarę”, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu: Kultura ludowa i tradycyjna. Dzięki dotacji uzyskanej w ramach tego programu GOK mógł zorganizować warsztaty hafciarskie, gdzie „mistrzem tradycji” jest p. Helena Pawłowska – hafciarka i członkini Stowarzyszenia Twórców Ludowych. W zajęciach udział biorą mieszkanki gminy Chojnice. Panie zgłębiły już tajniki haftu kaszubskiego i wyhaftowały po kilka (lub nawet kilkanaście!) prac wzorami kaszubskimi.

Zgodnie z założeniami projektu części tych spotkań towarzyszy filmowiec. Jego zadaniem jest utrwalenie  procesu przekazywania wiedzy i umiejętności hafciarskich pomiędzy „Mistrzem i uczniem”, oraz udokumentowanie powstawania prac hafciarskich wykonanych tradycyjnymi metodami i wzorami. Efekty pracy ekipy filmowej będzie można zobaczyć już wkrótce – film będzie prezentowany na stronie i profilu FB Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach.

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies!Korzystamy z ciasteczek wyłącznie, aby zapewnić właściwe funkcjonowanie strony oraz w celach statystycznych. Możesz w każdej chwili zmienić preferencje ciasteczek dla witryny w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Rozumiem