Finał WOŚP

Finał WOŚP

 

W niedzielę, 29 stycznia, w całej Polsce odbył się 31. finał WOŚP. W tym roku w naszym sztabie, #4897, pracowało blisko 100 wolontariuszy i rozstawiliśmy 19 puszek stacjonarnych. Pojawiliśmy się w wielu miejscach gminy Chojnice. Nasi wolontariusze kwestowali nie tylko po mszach świętych, ale zabierali również puszki na spacer, np. po charzykowskiej promenadzie. Po południu większość z nas spotkała się w galerii handlowej Brama Pomorza, gdzie co roku nasz sztab ma wyłączność na kwestowanie. Ponadto oczywiście byliśmy obecni również w wejściu do OBI. W godz. 15:00 - 18:00 w galerii odbywały się warsztaty rękodzieła, które obsługiwały same panie;) Było to KGW z Pawłowa, klub Modrak z WDK Silno oraz instruktorka rękodzieła z WDK Silno. Z zajęć skorzystało sporo osób. Mogli oni wykonać dekorację walentynkową, zapoznać się z haftem kaszubskim, czy też poznać tajniki makramy.
W Charzykowach natomiast odbył się finał organizowany co roku przez p. Józefa Kołaka. W tym roku miał swoje miejsce w restauracji REJS. Tam też oprócz atrakcji (pokaz pierwszej pomocy, czy konkursy przy muzyce), można było wylicytować kilka gadżetów WOŚPowych, poduszki od Polipolu oraz bony do Eksperymentarium. Nie lada atrakcją był również certyfikat na jeden dzień rządzenia gminą Chojnice, ofiarowany przez wójta Zbigniewa Szczepańskiego.
Kiedy finałowe atrakcje oraz zbiórki w terenie się zakończyły, sztab wypełnił się wolontariuszami znoszącymi pełne puszki i rozpoczęło się wielkie liczenie, które trwało niemal do północy. Dopiero następnego dnia, po dwukrotnym podliczeniu kwot uzyskaliśmy sumę końcową, która wyniosła 48.711,74 zł. Ponieważ ponad 42.000 zł, to kwota z kwesty w terenie, wiemy, jak dużą pracę w finał włożyli nasi wolontariusze. Wszystkim bardzo dziękujemy i zachęcamy do udziału w tej i podobnych akcjach w przyszłości;)

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies!Korzystamy z ciasteczek wyłącznie, aby zapewnić właściwe funkcjonowanie strony oraz w celach statystycznych. Możesz w każdej chwili zmienić preferencje ciasteczek dla witryny w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Rozumiem