Podsumowanie hafciarskich spotkań

Podsumowanie hafciarskich spotkań

Od kwietnia br. w Wiejskim Domu Kultury w Silnie realizowany był projekt pn.: „Mistrzyni haftu kaszubskiego - Aleksandra Lubińska”. Panie, które zgłosiły się do udziału w zadaniu, przez kilka miesięcy zgłębiały tajniki hafciarstwa z wykorzystaniem wzorów charakterystycznych dla regionu chojnickiego. Spróbowały też swoich sił w hafcie richelieu, korzystając z faktu, iż p. Ola jest również instruktorką haftu artystycznego. Wraz z końcem listopada nadszedł czas na podsumowanie nauki. Prace hafciarskie, które uczestniczki projektu przyniosły na ostatnie spotkanie pokazały, że godziny spędzone z igłą i nitką przyniosły nadspodziewane efekty. Prócz serwet i obrusów były też pięknie wyhaftowane torebki, czepce a nawet sukienka!

Podczas spotkania panie spędziły czas na rozmowach przy kawie i pysznych daniach (przygotowanych przez uczestniczki zajęć!), obejrzały film poświęcony ich „mistrzyni” i oczywiście planowały kolejne prace. Większość z nich będzie spotykała się na cotygodniowych zajęciach Koła Haftu „Modrak”. Jeżeli ktoś chciałby, razem z uczestniczkami projektu, spróbować swoich sił w hafciarstwie zapraszamy do domu kultury w Silnie – spotkania odbywają się w każdą środę od godz. 15.00.

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies!Korzystamy z ciasteczek wyłącznie, aby zapewnić właściwe funkcjonowanie strony oraz w celach statystycznych. Możesz w każdej chwili zmienić preferencje ciasteczek dla witryny w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Rozumiem