Czy warto chodzić do teatru? (podcast)

Tytułowe pytanie brzmi, jak temat szkolnego wypracowania. Niejednokrotnie z pewnością próbowaliśmy znajdować argumenty, które uzasadniłyby twierdzącą (bo jakżeby inną w szkole?!) odpowiedź na to pytanie. A czy w wieku daleko już wykraczającym poza szkolne lata, nadal próbujemy wymieniać powody potwierdzające tezę, że do teatru chodzić warto?

Zarówno na to pytanie, jak i pytanie zawarte w tytule, odpowiadają dwie panie: Krystyna Pruszak i Emilia Warnke w rozmowie z Grzegorzem Szlangą.

Warto posłuchać dowcipnej dyskusji i dowiedzieć się, co starsze panie z prowincji mają do powiedzenia w kwestii tytułowej. Warto też wysłuchać ich ciekawej recenzji spektaklu „Kariera Nikodema Dyzmy”, wyreżyserowanego na podstawie powieści Tadeusza  Dołęgi – Mostowicza przez Piotra Ratajczaka.

Poniżej zamieszczamy nagranie, zrealizowane przez Romana Piekarskiego w Domu Kultury w Silnie po wizycie mieszkańców gminy Chojnice w Teatrze Horzycy w Toruniu.

A jaka jest Państwa odpowiedź na pytanie „Czy warto chodzić do teatru?” Zachęcamy do dyskusji!