Poprawa dostępności Wiejskiego Domu Kultury w Silnie

Drodzy Mieszkańcy,

spieszymy poinformować, ze po  mozolnej trzykrotnej procedurze przetargowej dotarliśmy do podpisanie umowy na wykonanie robót  związanych z montażem platformy zewnętrznej  dla osób ze szczególnymi potrzebami w budynku Wiejskiego Domu Kultury w Silnie.

Wczoraj po podpisaniu umowy, przekazano plac budowy firmie Lift Projekt z Ostrowa Mazowieckiego, odpowiedzialnej za wykonanie robót.

W najbliższych dniach czekają już Państwa pewne utrudnienia związane z dostępem do placówki. Postaramy się jednak  uruchomić alternatywny dostęp do pomieszczeń domu kultury, tak by trwające prace nie kolidowały z planem pracy.

Ze względu na wydłużoną procedurę przetargową czasu na wykonanie prac jest niewiele. Zgodnie z zapisami umowy, prace powinny zakończyć się do 30.10.2022r.

Mamy nadzieje, że nie spotkają nas żadne trudności i za niedługą chwilę będziemy mogli udostępnić Państwu nową infrastrukturę.

Przypomnijmy, że inwestycja możliwa jest dzięki środkom z budżetu Gminy Chojnice oraz dofinasowaniu ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu-Programu Infrastruktura Domów Kultury.

Łączny koszt robót: 309.620,44 zł , w tym 130.000,00 zł ze budżetu MKDNiS.

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego"