Świąteczny skrzat - czyli jak przerobić tuje w ogrodzie

Świąteczny skrzat - czyli jak przerobić tuje w ogrodzie

Świąteczne dekoracje już są wystawione, drzewka w ogrodach są ustrojone w lampki, a renifer i sanie z ledów mienią się kolorowo przed domem. Mając worek na śmieci lub torby foliowe, nożyczki, zakętkę od słoika i drucik oraz wstążkę możesz wykonać zabawnego SKRZATA, strojąc tuję lub inny stożkowaty krzaczek. Praca nie zajmuje wiele czasu i jest łatwa do założenia. W WDK Silno w ten sposób powstał ciemnobrody skrzacik, oczywiście, rozmiar krzaczka nie jest przeszkodą- malutkie i wielkie skrzaty wyglądają równie ciekawie.

Zaczynamy!

1. Rozłóż worek na śmieci płasko.

2. Około 2 cm. od krawędzi zacznij ciąć podłużne pasma tylko pierwszej warstwy worka (jak na zdjęciu poniżej), także przerywając cięcie 2 cm. przed końcem krawędzi. ( Chodzi o to, że gdy wiatr zawieje pod pasemkami brody nie będzie widać krzaczka).

3. Pasma potnij w paseczki (nie ich docinaj do końca).

4. Utnij taką długość drutu, która jest nieco ponad obwód krzaczka i przełóż go przez tunel w worku, tam gdzie są ściągające taśmy.

5. Pomaluj zakrętkę od słoika na beżowy kolor i przyklej go do "brody".

6. Utnj grubą wstążkę lub inny materiał, który będzie imitował wykończenie czapki skrzata ( opcjonalnie może to być łańcuch świąteczny).

7. Zrób rozetkę ze wstążki na czubek czapy skrzata.

Przywiąż wszystko na krzaczku, tak, by broda zasłania dolną część zieleniny, natomiast górna jej część będzie stanowiła "materiał czapki".

Gotowe!

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies!Korzystamy z ciasteczek wyłącznie, aby zapewnić właściwe funkcjonowanie strony oraz w celach statystycznych. Możesz w każdej chwili zmienić preferencje ciasteczek dla witryny w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Rozumiem