Przejdź do treści Przejdź do menu głównego Przejdź do submenu Przejdź do listy placówek

Dzień Czystego Powietrza w Racławkach - fotorelacja cz. 1

| Opublikowane w: Racławki
Dzień Czystego Powietrza w Racławkach - fotorelacja cz. 1

Tak jak wcześniej pisaliśmy dokładnie 14 listopada w naszej świetlicy obchodziliśmy Dzień Czystego Powietrza.

Chcieliśmy go spędzić miło i wspólnie (gościliśmy dzieci, mamy i seniorów) - tak by zapadł nam ten czas na długo w pamięci i przypominał po co się spotkaliśmy. Postawiliśmy na zajęcia kreatywne, których efekt będzie cieszył  nas i mieszkańców przez lata.

Dla każdego uczestnika był przeznaczony pompon - kula ziemska, który sam wykonał i mógł zabrać go ze sobą do domu.

Głównym wydarzeniem tego dnia na który ochoczo czekały szczególnie dzieci była możliwość stworzenia "szczęśliwych domków" z naszej wyobraźni, będących w otoczeniu nieskazitelnie czystego powietrza.

Domki wykonane z naturalnego tworzywa (drewna) należało pomalować wg uznania,kierując się hasłem "szczęśliwy dom". Każdy domek ma biały dymek wychodzący z komina symbolizujący naszą dbałość o środowisko.

Po wyschnięciu z domków stworzone zostało wymarzone miasteczko, tj, został wykonany płotek i zamontowany przed świetlicą - wzdłuż ulicy, blisko przystanku autobusowego, na widoku z pobliskich domów.

Blisko niego - w gablocie umieszczamy informacje mówiące  o zagrożeniach dla środowiska  i zdrowia człowieka, wynikających ze spalania odpadów w nieprzystosowanych do tego celu piecach domowych.

Do góry

Strona używa plików cookies!
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Rozumiem