Racławki

ŚWIETLICA WIEJSKA W RACŁAWKACH
Racławki 23
89-620 Chojnice
tel. 533 343 467

Instruktor:
Monika Gierszewska
- monikag@gokchojnice.pl

 

Świetlica Wiejska w Racławkach rozpoczęła działalność w 2004 roku. Usytuowana jest w pięknym otoczeniu starego parku, w którym znajdują się ponad stuletnie okazy drzew - niektóre są pomnikami przyrody. W pobliżu świetlicy znajdują się staw oraz boisko sportowe. Dzięki takiemu położeniu podopieczni świetlicy mają możliwość brania udziału w wielu zajęciach w plenerze.

W świetlicy odbywa się wiele imprez cyklicznych, takich jak Dzień Matki, Dzień Dziecka, czy Dzień Babci. W placówce organizowane są także dyskoteki, konkursy, wycieczki, festyny. Świetlica zapewnia możliwość czynnego i systematycznego uczestnictwa w różnych formach zajęć w zakresie muzyki, plastyki, techniki, informatyki oraz zajęciach sportowych.

Ważnym wydarzeniem w życiu świetlicy była realizacja projektu pn.: „Moja miejscowość jest najpiękniejsza”- w ramach tego zadania dzieci odmalowały starą infrastrukturę w przyległym parku oraz obsadziły go pnączami i różami. Zapoczątkowało to szereg działań (nie tylko dla najmłodszych), w których park odgrywał istotną rolę – happeningi artystyczne, gry i zabawy w plenerze, zajęcia ogrodnicze.

Placówka posiada również bogatą ofertę skierowaną do seniorów. Dzięki realizacji wielu programów przeznaczonych dla tej grupy wiekowej uaktywnili się oni w życiu miejscowej społeczności.

 

Godziny pracy

DzieńGodzina
Poniedziałek 15.00 0 19.00
Wtorek 15.00 -19.00
Środa 15.00- 19.00
Czwartek 15.00 - 19.00
Piątek 15.00 - 19.00

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry