Przejdź do treści Przejdź do menu głównego Przejdź do submenu Przejdź do listy placówek

Racławki

ŚWIETLICA WIEJSKA W RACŁAWKACH
Racławki 23
89-620 Chojnice
tel. 533 343 467

Instruktor: Magdalena Gosieniecka, magdalenag@gokchojnice.pl

Świetlica Wiejska w Racławkach rozpoczęła działalność w 2004 roku. Placówka znajduje się w przepięknym otoczeniu starego parku, w którym znajdują się ponad stuletnie okazy drzew- niektóre są pomnikami przyrody. Występuje tu także rzadki w naszym klimacie dąb burgundzki. W pobliżu świetlicy leży staw oraz boisko sportowe.

W niewielkiej miejscowości odbywa się wiele imprez cyklicznych, takich jak Dzień Matki, Dzień Dziecka czy Dzień Babci. W placówce organizowane są także dyskoteki, konkursy, wycieczki, festyny, biwaki profilaktyczne. Świetlica zapewnia możliwość czynnego i systematycznego uczestnictwa w różnych formach zajęć w zakresie muzyki, plastyki, techniki, informatyki, oraz zajęć sportowych. Można również skorzystać z warsztatów rozwoju umiejętności społecznych bazujących na programie „Spójrz inaczej”. Ważnym wydarzeniem w życiu świetlicy była realizacja projektu pn.: „Moja miejscowość jest najpiękniejsza”- w ramach tego zadania dzieci odmalowały starą infrastrukturę w przyległym parku oraz obsadziły go pnączami i różami. Także seniorzy znaleźli coś dla siebie w trakcie realizacji projektu „Mają jeszcze wiele do zaoferowania” – działania te zachęciły ich do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym miejscowości.

Świetlicę wyposażono w Internet, sprzęt komputerowy oraz nowoczesne aparaty cyfrowe, dzięki czemu można tam wziąć udział w warsztatach fotografii cyfrowej.

 

Godziny pracy

DzieńGodzina
Poniedziałek 15.00 0 19.00
Wtorek 15.00 -19.00
Środa 15.00- 19.00
Czwartek 15.00 - 19.00
Piątek 15.00 - 19.00
Do góry

Strona używa plików cookies!
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Rozumiem