WYJAZD DO ARBORETUM WIRTY ORAZ OGRODÓW FRANK-RAJ W MIEJSCOWOŚCI FRANK

WYJAZD DO ARBORETUM WIRTY ORAZ OGRODÓW FRANK-RAJ W MIEJSCOWOŚCI FRANK

4.09 odbył się wyjazd seniorów uczestniczących w projekcie "O nawałnicy zapomnieć pora, świat okiem seniora" poza Gmine Chojnice.

Zaczęliśmy od miejscowości Frank, gdzie mieszczą się ogrody FRANK-RAJ wraz ze sklepem ogrodniczym. Zakupiliśmy wszystkie interesujące nas rośliny i ruszyliśmy w dalszą podróż do Arboretrum Wirty - ogrodu dendrologicznego położonego w miejscowości Wirty nad Jeziorem Borzechowskim. Miejsce nadzwyczaj ciekawe i wyjątkowe na skale Europejską. Idealne dla ludzi spragnionych ciszy i pięknych widoków. Ścieżki spacerowe, ławeczki, mostki i łączki, które opiekunowie Arboretum zachęcają by wykorzystywać bez limitu czasu na spacery oraz pikniki  z bliskimi ( z kocem, koszem pełnym jedzenia) - czyni to miejsce pełnym uroku oraz że jest to punkt na mapie wojewódźtwa pomorskiego warty odwiedzenia.

Do jednych z ciekawszych okazów w Arboretum zaliczyć można oczywiście różnorakie cisy o fantazyjnych kształtach pni i gałęzi, tuje wielkości niemal jak sekwoja,  wierzbę obsypaną gruszkami!, jadalne jabłka wewnątrz czerwone jak buraki czy tulipanowowca amerykańskiego - drzewo posiadające ogrom żywo żółtych kwiatów przypominające tulipany.

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry