INICJATYWA KULTURALNA W RACŁAWKACH

| Opublikowane w: Racławki
INICJATYWA KULTURALNA W RACŁAWKACH

Istnieją w naszym życiu zwroty, które pomagają nam odzyskać pozytywną energie. Pomagają zachować entuzjazm w czasie, kiedy najbardziej tego potrzebujemy.

Czasem wystarczy nadać nowy kierunek naszych myśli, aby odnaleźć więcej budujących rzeczy jednocześnie odkładając na bok wszelkie negatywne zmiany i tym samym odkrywamy nas samych na nowo w najlepszy możliwy sposób. Budzi się w nas radość, optymizm i cudowny rodzaj ekstrawersji - a to wszystko czyni, że w pełni korzystamy z życia.

Zwrotem, dzięki której seniorzy z Racławek otrzymali niesamowitą dawkę energii jest dostrzeżenie ich jako pomysłodawców i twórców wizji terenu wsi Racławki. Zaangażowali się w to bez reszty. Jeszcze przed samym zgłoszeniem do projektu spotkali się dwukrotnie, dokonali oglądu terenu, rozmawiali, planowali, dyskutowali.

Potem było długie pisanie. Praca trudna bo wymaga myślenia wielopoziomowego. Konieczna jest tu sprawna obsługa komputera. Trzeba ująć w słowa to co ma się w głowie tak by było czytelne dla wszystkich i ujęło projektodawcę. Trzeba zaplanować prace, terminy, potrzebne materiały, odszukać i umówić niezbędne osoby z zewnątrz do wsparcia projektu, wyszukać materiały potrzebne do prac, dokonać zestawień cenowych między sklepami i wybrać najkorzystniejszą ofertę. Tego wszystkiego dokonała Pani Dorota Kosiedowska, mieszkanka Racławek i lider grupy, chcącej stworzyć w Racławkach WYSPE MARZEŃ.

Pani Dorota przyznała, że pisanie projektu to praca wymagająca wielkiego zaangażowania i sporej dawki własnego czasu. Jednak jest to praca, która daje pozytywną energię i jednocześnie niesamowicie wciąga. "W trakcie pisania projektu sama łapałam się na tym, że czytam 12 artykuł o Kosznajderii, ale wiecie jacy ciekawi to byli ludzie?!  Wiecie, że oni .... " i opowiada nam kolejne ciekawostki naszych przodków, a my z zaciekawieniem słuchamy.

A ja patrzę na nich i w głowie słyszę cytat, który doskonale określa naszych seniorów:

„Twoje nastawienie, a nie kondycja, określa jak daleko zajdziesz”

-Zig Ziglar-

Bo tak naprawdę to co daje nam wielkość, co odróżnia nas od innych i sprawia, że jesteśmy ważni dla samych siebie, to nie nasze umiejętności, a nasze postawy. To one są najpotężniejszym narzędziem człowieka, dzięki któremu jesteśmy w stanie osiągnąć wielkie cele.