Konkurs plastyczny na Dzień Niezapominajki

Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach oraz Centrum Handlowe Brama Pomorza zaprasza mieszkańców gminy Chojnice – zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe, do udziału w konkursie plastycznym NIEZAPOMINAJKA KASZUBSKA. Celem konkursu jest propagowanie Dnia Niezapominajki - przypadającego na 15 maja, budzenie wrażliwości na piękno przyrody i tradycji kaszubskich oraz prezentacja i popularyzacja twórczości plastycznej mieszkańców gminy Chojnice.

Tematem prac konkursowych są niezapominajki – zarówno te obecne w przyrodzie, jak i w kaszubskich tradycjach (hafcie). Technika wykonania prac jest dowolna, jednakże nie obejmuje prac hafciarskich. Prace zgłoszone na konkurs muszą być wykonane na papierze formatu A3.

Prace należy złożyć do 6 maja w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach lub w świetlicy/domu kultury GOK w Chojnicach.

Prace konkursowe zostaną ocenione przez Jury (powołane przez Organizatora), a oceniane będą w czterech kategoriach wiekowych:  klasy 0-III SP, klasy IV-VI SP, klasy VI-VIII oraz młodzież i osoby dorosłe. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie www.gokchojnice.pl do 15 maja 2024 r. Najciekawsze prace będą wyksponowane na wystawie towarzyszącej obchodom Dnia Niezapominajki w centrum handlowym w Lipienicach.

Regulamin konkursu i Formularz zgłoszeniowy do pobrania poniżej.