Wycieczka do Centrum Edukacji Przyrodniczej w Chocińskim Młynie

Dzisiaj, w ramach zajęć z cyklu "W książeczce płynie rzeczka...", dzieci pojechały na wycieczkę do Centrum Edukacji Przyrodniczej Parku Narodowego "Bory Tucholskie" w Chocińskim Młynie.

W pierwszej kolejności nasi mali podopieczni zwiedzili nowoczesne muzeum, w którym mogli obejrzeć makiety całego terenu Parku oraz eksponaty owadów i zwierząt zamieszkujących Bory Tucholskie. Podczas zwiedzania muzeum sporo się dowiedziały na temat flory i fauny Parku od przewodnika, który oprowadzał ich po ekspozycji. Następnie wszyscy przeszli do Zagrody Pokazowej zwierząt, gdzie dzieci mogły z bliska zobaczyć różne gatunki ptaków oraz ssaków. Poznały też kilka ciekawostek na temat mieszkańców zagrody - dzieci najbardziej zaciekawiła historia kuny - Leona, który z wdziękiem wylegiwał się na gałęzi w swojej zagrodzie...