Kosmiczna środa w domu kultury

W ubiegłą środę w naszej placówce unosił się przepiękny zapach pomidorów i czuć było prawdziwie "włoski klimat". A to za sprawą wykonanego przez dzieci z klubu "Kuchcikowo" Spagetti Napoli. Uczestnicy z pomocą instruktorów przygotowali przepyszne danie, które potem oczywiście zajadali ze smakiem.

Na zajęciach kreatywnych zgłębialiśmy tajemnice kosmosu. Poznaliśmy otaczające naszą Ziemię planety oraz komety i satelity krążące wokół nich. Najciekawszymi okazały się jednak dla nas księżyc i słońce.

Następnie dzieci przygotowały specjalną magiczna farbę "rosnącą", którą namalowały poszczególne planety. Rysunki powędrowały na naszą gazetkę, przygotowaną już na zbliżający się Dzień Ziemi.

Nie zabrakło także gier, zabaw i tańców integracyjnych na świeżym powietrzu.