Wiejski Dom Kultury w Ogorzelinach

Joanna Szupińska - p.o. kierownika WDK, joannaj@gokchojnice.pl

Natalia Krzoska - instruktor, nataliak@gokchojnice.pl

Karol Ostrowski , karolo@gokchojnice.pl

Sabina Stolpa - sabinas@gokchojnice.pl (zastępstwo)

Wiejski Dom Kultury w Ogorzelinach został otwarty w 1992r. Jego budowę rozpoczęto już na przełomie lat 80. i 90. XX w – miał wówczas nosić nazwę „Ludowy Dom Kultury”. W 2006 roku budynek przeszedł gruntowny remont -  wykonano nową elewację i pokrycie dachowe, został też wyposażony w scenę. Wszystkie sale zostały zmodernizowane i przystosowane do zajęć odbywających się w ośrodku.

WDK w Ogorzelinach organizuje wiele cyklicznych imprez takich jak Dożynki, Andrzejki, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Kobiet czy Dzień Dziecka. Placówka posiada również bogatą ofertę skierowaną do seniorów, którzy m.in. angażują się w zajęcia przygotowane w ramach rządowego  Programu Na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych. W ośrodku można wziąć udział w zajęciach plastycznych, muzycznych, warsztatach wikliniarskich czy ceramicznych. Organizowane są również wycieczki, biwaki, festyny, także przy współpracy z miejscową szkołą.

DzieńGodzina
Wtorek 12:00 - 20:00