Warsztaty z zakresu malowania portretów dla młodzieży - kolejne terminy

| Opublikowane w: Ogorzeliny, Projekty realizowane, Silno, Swornegacie
Warsztaty z zakresu malowania portretów dla młodzieży - kolejne terminy

Gminny Ośrodek Kultury zaprasza młodzież (wiek 13-18 lat) na warsztaty malowania portretów. Warsztaty będą odbywać się w Wiejskim Domu Kultury w Ogorzelinach, Swornegaciach i Silnie, we wrześniu i październiku. W ramach zajęć w każdej z placówce odbędzie się 3-dniowy cykl 4- godzinnych zajęć z artystą: Romanem Szyszką. Warsztaty będą inspirowane realizowanym na całym świecie projekcie „Pamięć”. Prócz zajęć plastycznych odbędą się 2-godzinne warsztaty z regionalistą - Andrzejem Lorbieckim, gdzie uczestnicy zapoznają się z wybranymi biografiami osób, których działalność miała wpływ na obraz regionu i niepodległej Polski. Wzorując się na archiwalnych fotografiach, za pomocą materiałów plastycznych stworzą ich portrety. Uczestnikom warsztatów zapewnimy materiały plastyczne. Prace młodzieży posłużą do zorganizowania wystawy podczas uroczystego świętowania 11 listopada w regionie. Kopie części z nich zostaną także opublikowana w jednodniówce wydanej na zakończenie projektu.

Szczegółowe informacje u kierowników Wiejskich Domów Kultury:
Swornegacie: Zbigniew Chrapkowski, tel. 52 398 11 25
Silno: Edyta Barwina tel. 52 398 76 97