Krzaki posadzone - Ogorzeliny upiększone

W minioną środę tj. 05.09.2019r. w  Wiejskim Domu Kultury w Ogorzelinach odbyło się  ostatnie spotkanie z Architektem krajobrazu dedykowane uczestnikom programu "O nawałnicy zapomnieć pora, czyli krajobraz okiem seniora".
Tym razem Panie Seniorki już w praktyce mogły wykazać się swoją inwencją twórczą i własnoręcznie przerodzić swój projekt w rzeczywistość.
Mając na względzie umiejscowienie oraz specyfikę terenu posadziły kupione dzień wcześniej kwiaty i krzewy.
Nie da się ukryć, że była to niełatwa praca.
Najpierw trzeba było odpowiednio przygotować teren - przekopanie oraz nawodnienie terenu.
Gdy podłoże zostało należycie przygotowane, Seniorzy przystąpili do rozmieszczenia i sadzenia roślin.
W dalszej części Panie wyłożyły włukninę oraz obsypały ją korą ogrodniczą.
Końcowym etapem było sprzątnięcie wokół miejsca pracy oraz postawienie nowej donicy z pięknymi sezonowymi wrzosami.
Efekt końcowy zachwyca mieszkańców Ogorzelin.