"Mów mi nietoperz, przyjacielu" - projekt dla dzieci i młodzieży rozpoczęty

Dnia 12 kwietnia 2017 r. o godz 17.00 w Wiejskim Domu Kultury w Ogorzelinach rozpoczął się projekt dla dzieci i młodzieży pt. "Mów mi nietoperz, przyjacielu". Spotkanie poprowadzili pracownicy Zaborskiego Parku Krajobrazowego. W warsztatach teoretyczno-praktycznych uczestniczyły także dzieci z Świetlic Wiejskich z Nowego Dworu, Angowic i Nowego Ostrowitego. Na zajęciach młodzi uczestnicy poznali między innymi budowe nietoperza poszczególne jego gatunki, miejsca w których przebywają. Dowiedzili się także czym się żywią, co to jest hibernacja czy echolokacja. Nie zabrakło też cześci praktycznej przy której było sporo zabawy. Następnym etapem projektu będą zajęcia w terenie "Poszukiwanie i obserwacja nietoperzy".  Dziękujemy serdecznie wszystkim za przybycie i mile spędzony czas.

Poniżej przedstawiamy fotorelację:

Zapisz siędo naszego newslettera!