Wielkanocny zawrót głowy i pierwszy dzień wiosny

Wiejski Dom Kultury w Ogorzelinach rozkwita wiosennymi wydarzeniami. W ten sposób świętujemy nadejście wiosny oraz zbliżające się święta wielkanocne.

Pierwszy dzień wiosny obudził w nas dusze artystów - na scenie ogorzelińskiego domu kultury zaprezentowały się dwie grupy z naszej placówki. Pierwsze na scenie pokazały się dzieci z grupy AGRAFKA, które uatrakcyjniły spotkanie przedstawieniem teatralnym o tematyce wiosennej. Młodzi aktorzy przebrani za owady i zwierzęta recytowali krótkie fragmenty wierszy, przepełnione radością z nadejścia wiosny. Grupa OGO – DANCE prezentowała, w przeróżnych odsłonach, wiosenne układy taneczne. Tego dnia nie zabrakło też zabaw i tańców integracyjnych, które wymagały od nas zaangażowania i otwarcia na kolorowe pomysły.

Po części artystycznej udaliśmy się na spacer, podczas którego piosenką witaliśmy długo oczekiwaną wiosnę! Dzieciom udało się nawet odnaleźć wielkanocnego zajączka, czekającego z koszem pełnym czekoladowych słodkości.

Po atrakcjach na zewnątrz wróciliśmy do placówki, gdzie dzieci wzięły udział w warsztatach, podczas których wykonały kolorowe wianki, koszyczki i jajeczka wielkanocne.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia, a później też filmiku, który już wkrótce ukaże się na naszej stronie.