Mikołajkowy zawrót głowy i nowa oferta zajęć!

Wiejski Dom Kultury w Ogorzelinach od grudnia wychodzi z nowymi propozycjami zajęć. Czas jest „mikołajkowy”, więc nową ofertę traktujemy, jak prezent od Mikołaja!

Po przerwie wracają do naszego domu kultury Warsztaty Rozwoju Umiejętności Społecznych. Szybko skompletowaliśmy grupy uczestników tych zajęć. Dzieci, które wcześniej korzystały z oferty chętnie wróciły, inne z ogromnym zainteresowaniem weszły w nowy cykl spotkań.

Ze względu na duże zainteresowanie warsztatami dla najmłodszych dzieci (z rodzicami oczywiście) poszerzyliśmy ofertę WDK o „Bajki Pomagajki”. Spotykamy się w poniedziałki i czwartki od godz. 10:00, by wraz z dziećmi „przenieść się” w świat książkowych opowieści. Bajki czytane na głos, pomagają dzieciom wyciszyć się, wzmacniają koncentrację, uczą większego zasobu słów, ćwiczą pamięć oraz pobudzają wyobraźnię. Zalet głośnego czytania można wymieniać dużo, najważniejsze, że dzieci czują się w tym czasie wyjątkowo, są zapraszane do aktywnego uczestniczenia w zajęciach - dopowiadają ciąg dalszy, szukają odpowiednich słów… Podczas spotkań włączamy też elementy animacyjne, zabawy ruchowe oraz rytmiczne, które sprawiają, że dzieci wspaniale się bawią w trakcie spotkań.

Prócz nowości, mamy też stałe punkty naszej działalności. Jak co roku, w czasie przedświątecznym, realizujemy szereg zadań „mikołajkowych”! Wszystkie wykonujemy w specjalnych stylizacjach - czapkach Mikołaja lub z rogami reniferów, ubrani w barwne stroje. Dzieci pieką pierniczki (to też przysmak Mikołaja!), wykonują ozdoby choinkowe z papieru, robią makramowe skrzaty i Mikołaje, bawią się przy dzwonkach mikołajowych sań. Rozwiązują też zagadki i rebusy, dzięki czemu poznają trochę lepiej świętego Mikołaja i sporo dowiadują o tradycjach przedświątecznych. Bardzo ważne (a może nawet najważniejsze?) jest ubieranie choinki!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszych działań i oczywiście do naszego domu kultury - czekamy na Was codziennie!