Choć listopad bywa ponury, zapraszamy radośnie do domu kultury!

Zajęcia w Wiejskim Domu Kultury w Ogorzelinach są ciekawą alternatywą dla wszystkich tych, którzy nie lubią się nudzić, gdy za oknem wieje wiatr i pogoda nie zachęca do aktywności na dworze.

Z okazji Dnia Misia spotkaliśmy się z najmłodszymi uczestnikami zajęć w ramach Kawiarenki Malucha. Wspólnie z zaproszonym gościem (Misiem znanym wszystkim dzieciom), którym, ku naszej radości, był Kubuś Puchatek, tańczyliśmy i bawiliśmy się w rytm muzyki. Dzieci rozwiązywały zagadki i łamigłówki oraz zbierały miodek dla głodnego gościa - była to nasza główna zabawa ruchowa. Uczestnicy zajęć otrzymali także "małe słodkie co nieco".

Starsze dzieci przygotowują się już do odliczania do najmagiczniejszych świąt, jakimi są Święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji, podczas zajęć kreatywnych, wspólnie przygotowaliśmy kalendarze adwentowe. Łączenie naturalnych elementów i własnoręcznie robionych kopert z zadaniami adwentowymi okazało się wspaniałą zabawą! W przerwach tańczyliśmy nowo poznane układy taneczne.

Mieliśmy zaszczyt gościć również w naszych progach uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Maltańskich w Ogorzelinach. Młodzież, pod opieką wychowawców, bawiła się wyśmienicie! Nie zabrakło oczywiście Belgijki, do której włączyli się instruktorzy z naszej placówki... nie mogąc się oprzeć tak skocznym rytmom!

Dziękujemy,  że jesteście z nami! Zapraszamy do fotorelacji.