Bal u Koziołka Matołka

5 listopada obchodzone jest jedno z najmilszych dzieciom świąt -  Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Bajki, baśnie i inne opowieści są pełne fantastycznych bohaterów, którymi często są zwierzęta. W bajkach przeżywają one różne przygody, mówią, podróżują…

Jednym z takich bohaterów jest Koziołek Matołek. Ten sympatyczny bohater, stworzony przez Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza okazał się wielkim przyjacielem dzieci  - z okazji „bajkowego” święta zaprosił je na bal do domu kultury w Ogorzelinach – "Bal u Koziołka Matołka". Na zaproszenie odpowiedziały przede wszystkim dzieci z młodszych klas ze Szkoły Podstawowej w Ogorzelinach. Goście stawili się w pięknie przygotowanych przebraniach – motywem przewodnim kostiumów były zwierzątka z bajek. Kolorowy tłum, przy dźwiękach muzyki zawładnął na kilka godzin domem kultury. Były prezentacje, tańce i konkursy. Nie zabrakło też małego poczęstunku i wspólnych fotek.

Poniżej przedstawiamy obszerną fotorelację z balu. Niebawem pokażemy Państwu także na filmie, jak wyglądała zabawa u Koziołka Matołka.

Wydarzenie jest elementem projektu „Kto stworzył Koziołka Matołka?” realizowanego w oparciu o twórczość Kornela Makuszyńskiego