Dbamy o przyrodę, sadzimy drzewa

Dbamy o przyrodę, sadzimy drzewa

W Wiejskim Domu Kultury w Ogorzelinach odbyły się dwa spotkania warsztatowe z okazji Dnia Drzewa. Obchody tego dnia były doskonałą sposobnością do pokazania zarówno najmłodszym, jak i starszym mieszkańcom, że warto dbać o środowisko i szanować drzewa.

Na pierwszym spotkaniu realizowaliśmy kreatywne zajęcia techniczne, podczas których uczestnicy wykonali "drzewka szczęścia" z drucików, kamyków oraz innych artykułów dekoracyjnych.

Na kolejne zajęcia zaprosiliśmy leśnika, który szczegółowo opowiadał dzieciom o lesie - przede wszystkim o drzewach. W trakcie warsztatów dzieci uczyły się rozpoznawać poszczególne gatunki m.in. dzieląc gałązki drzew i krzewów na poszczególne rodzaje. Nie zabrakło też krzyżówek i zadań tematycznych.

Następnym elementem spotkania było wyjście z leśnikiem oraz sołtysem - Jarosławem Erbetowskim, by zasadzić drzewa na placu przy domu kultury. Dzieci chętnie kopały dołki, sadziły w nich drzewka oraz je podlewały. Uczestnicy zajęć zobowiązali się także dbać o posadzone tego dnia drzewka.

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies!Korzystamy z ciasteczek wyłącznie, aby zapewnić właściwe funkcjonowanie strony oraz w celach statystycznych. Możesz w każdej chwili zmienić preferencje ciasteczek dla witryny w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Rozumiem