Pierwszy Dzień Jesieni z AGRAFKĄ

Pierwszy Dzień Jesieni z AGRAFKĄ

Jesienną porą, kiedy wieczory są dłuższe, wracamy do czytania oraz teatru. W domu kultury w Ogorzelinach zachęcamy też do uczestniczenia w zabawach teatralnych. Budowanie postaci scenicznych, zabawy pamięciowe, radzenie sobie w grupie, pobudzanie wyobraźni, wyrażanie własnego „ja” na scenie, budowanie pewności siebie, nauka radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych... tak wiele daje nam teatr.  Wszystko to próbujemy przekazać dzieciom podczas działań grupy AGRAFKA. Ogromną wartość wnoszą w zajęcia zawsze sami uczestnicy. Rekwizyty, teksty oraz dobór strojów także sprawiają dzieciom wiele radości.

Na pierwszym powakacyjnym spotkaniu AGRAFKI, tworzyliśmy na świeżym powietrzu scenki, które dzieci odegrały przed „widownią”, czyli kolegami z grupy. Tematem wiodącym spotkania były "Emocje", z których wyrażaniem często mają problem nie tylko dzieci, ale również dorośli.

Spotkanie AGRAFKI urozmaicone było poczęstunkiem  - oczywiście „jesiennym”. Do zabaw teatralnych dodaliśmy również warsztaty plastyczne, podczas których powstały kolorowe opaski na głowę, pełne jesiennych (papierowych…) liści i żołędzi.

Kolejne spotkanie już w przyszłym tygodniu. Zapraszamy! Możesz do nas dołączyć!

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry