Warsztaty ceramiczne

Warsztaty ceramiczne

Za nami pierwsze zajęcia ceramiczne, na których dzieci mogły spróbować swoich sił w tworzeniu płaskorzeźb i toczeniu na kole garncarskim. Z pomocą instruktorów uczestnicy warsztatów stworzyli piękne miseczki i wazoniki – oczywiście „w jesiennym klimacie”.

Warsztaty ceramiczne będą w domu kultury w Ogorzelinach warsztatami cyklicznymi a zajęcia będą odbywały się w kolejne poniedziałki. Zapraszamy wszystkie chętne osoby do zapisów.

Warsztaty skierowane są dla dzieci młodszych (jako zajęcia sensoryczne) oraz dla dzieci starszych (jako zajęcia kreatywne, rozwijające pasję i wyciszające). Działania twórcze świetnie wpływają na rozwój młodego człowieka - dla dzieci, które lubią zajęcia plastyczne, praca z gliną daje ogromne możliwości wyrażenia się. Tworzenie obiektów przestrzennych angażuje zmysły zdecydowanie intensywniej niż działanie np. na kartce papieru. Praca twórcza wzmacnia poczucie wartości i wiary w siebie, ceramika uczy cierpliwości, rozwija zdolności manualne oraz sprawia, że nasze ciało i dusza stają się odprężone i zrelaksowane.

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry