Latarkowa przygoda z książką

Czas spędzony z książką nigdy nie jest czasem straconym. Uczestnicy naszych zajęć mogą to potwierdzić! Spotykamy się z dziećmi, by pokazać im, jak w różny sposób można przeżywać czytaną lekturę. Każde spotkanie z książką może odbywać się inaczej i nigdy nie jest to nudne!

Na początku zajeć dzieci wykonały organizery ze starych, zniszczonych książek. Gdy te były gotowe, dzieci z pomocą instruktora zbudowały bazy i labirynty, które nadały naszemy spotkaniu tajemniczości. Po przemierzeniu korytarzy z krzeseł i stołów, w poszczególnych bazach odbywało się czytanie z latarkami. Ktoś by zapytał, po co? A dlatego, by nasza wyobraźnia działała jeszcze bardziej. W ciemnych labiryntach, przy świetle latarki łatwiej sobie wyobrazić przygody ksiażkowych bohaterów. Niesamowite przeżycie  - w ten sposób dzieci zapoznają się z czytaniem wrażeniowym.

Zachwycone dzieci po przerwie na świeżym powietrzu, udały się na dużą salę naszego domu kultury i tu odbył się szereg ćwiczeń teatralnych.

Fantastycznie spędzony dzień z książką!