Leśna przygoda

Leśna przygoda

 

Dzieci z placówek GOK w Ogorzelinach, Doręgowicach i Angowicach wybrały się do lasu, aby poznać pracę leśniczego.

W ramach zajęć oferowanych przez świetlicę, podczas których dzieci poznają różne zawody, dziś korzystając z zaproszenia pracowników Nadleśnictwa Lutówko, udaliśmy się do Szkółki Leśnej w Doręgowicach oraz do pobliskiego lasu.

Podczas pokonywanej pieszo trasy, zanim doszliśmy na miejsce spotkania, dzieci podzielone na trzy grupy, brały udział w zagadkowych zabawach tematycznych.

Na miejscu czekał na nas pan leśniczy - Jarosław Kemuś wraz z panią Martą, która dopiero uczy się tego zawodu. Leśniczy oprowadził nas po lesie, pokazując różne rośliny, drzewa i tłumacząc nam różne zachodzące z ich udziałem procesy. Zrozumieliśmy, jak bardzo potrzebna jest praca leśniczego i na czym polega.

Po leśnej wyprawie czekało na nas ognisko, pyszna grochówka, bułki i pączki. Uczestnicy wycieczki byli bardzo głodni po długim spacerze i wszystko smakowało wyśmienicie. Po posiłku był czas na zabawy! Dzieci układały puzzle i grały w koło fortuny. Oczywiście tematem przewodnim wszystkich zabaw były las!

Na zakończenie udaliśmy się do szkółki leśnej, gdzie zobaczyliśmy, jak dużo czasu i pracy potrzeba, aby drzewo stało się naprawdę duże.

Bardzo dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa Lutówko, a przede wszystkim Szkółki Leśnej w Doręgowicach, za tak wspaniałe przyjęcie naszej grupy, za poświęcony czas i gościnność! Dziękujemy!

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry