Kilka chwil z Wiejskiego Domu Kultury

Zajęcia plastyczne, techniczne, ruchowe czy w terenie, tak w skrócie można podsumować nasze ostatnie prace z dziećmi.

Podczas poniedziałkowych zajęć udaliśmy się na krótki spacer i zebraliśmy roślinki do stworzenia przepięknych ramek kwiatowych. Przy okazji zbiorów poznaliśmy nazwy kwiatów i ziół, które rosną w naszym otoczeniu. Dzieci przy użyciu drewna i sznurka wykonały piękne dekoracje.

Zajęcia plastyczne udowodniły nam, jak łatwo zamienić orzechy włoskie w truskawki. Truskawkowy zawrót głowy okazał się świetną zabawą! Robiliśmy także gniotki z mączki ziemniaczanej! Bardzo ciekawe zajęcia, po których każdy trzymał już w dłoni zrobioną przez siebie zabawkę!

W naszej placówce nie brakuje zajęć ruchowych, przy których dzieci bawią się doskonale! Zapraszamy do obejrzenia filmiku, który uchyla rąbka tajemnicy z naszych zabaw!

W ostatnim czasie dzieci miały okazję poznać kilka ciekawych eksperymentów! Reakcje zachodzące w połączeniu podstawowych składników kuchennych wywołały wśród dzieci zdziwienie i radość! Bawiliśmy się także z piaskiem kinetycznym, nadając mu różne kolory i lepiąc różne kształty.

Zapraszamy do Wiejskiego Domu Kultury na wspólne spędzanie czasu wakacyjnego!