Tydzień ekologiczny w Wiejskim Domu Kultury

Tydzień ekologiczny w Wiejskim Domu Kultury

 

Ostatni tydzień w Wiejskim Domu Kultury w Ogorzelinach minął nam w nurcie ekologicznym. Z okazji Dnia Ziemi instruktorki przygotowały szereg działań dla dzieci i seniorów. Cały tydzień był pełen atrakcji i na pewno będziemy długo wspominać wszystkie kolorowe spotkania tematyczne.

W poniedziałek weszliśmy tanecznym krokiem. Dzieci przedstawiły układ choreograficzny związany z dobrymi nawykami chroniącymi naszą planetę przed zanieczyszczeniami. Przekaz ekologiczny wzmacniały piękne opaski, na których lśniły kule ziemskie.

Ekologiczny wtorek spędziliśmy na pracy, ale były też chwile relaksu. Zasadziliśmy kolorowe kwiaty, które będą cieszyć mieszkańców Ogorzelin przez cały okres wiosenny. Po ciężkiej pracy przyszedł czas na chwile wyciszenia przy muzyce i świecach, z naturalnymi kosmetykami do dłoni i twarzy. Seniorki wzięły udział w ekologicznym SPA, za którego przygotowanie dziękujemy paniom: Izabeli i Natalii, goszczącym w naszej placówce.

W środę, w ramach zaplanowanej ekologicznej gry terenowej, uczestnicy zajęć wzięli udział w rozwiązywaniu krzyżówek i łamigłówek, które były pełne haseł związanych z dbaniem o naszą planetę.

Czwartek był dniem warsztatów z panią Reginą Bluma z ZZO Nowy Dwór, która przeprowadziła z dziećmi bardzo ciekawe, ekologiczne zajęcia. Dziękujemy pani Reginie oraz Zakładowi Zagospodarowania Odpadami Nowy Dwór za duże wsparcie we wszelkich działaniach ekologicznych i promujących nawyki, które mają na celu dbanie o naszą planetę.

W tym tygodniu odwiedziły nas także dzieci z oddziałów przedszkolnych ze Szkoły Podstawowej w  Ogorzelinach. Na dzieci czekała pogadanka ekologiczna, układanie gigantycznych puzzli z Ziemią w roli głównej i zabawa rytmiczna. Przy tanecznej muzyce, dzieci pokazały, jak można w niekonwencjonalny sposób użyć pojemników po żywności, czy folii. Okazuje się, że artykuły recyklingowe świetnie nadają się do zabawy!

Podsumowaniem całego ekologicznego tygodnia był spektakl ekologiczny, który przedstawiła grupa teatralna z Krakowa: KRAK-ART. Na scenie pojawiły się żywe maskotki, niosące wszystkim przybyłym gościom przesłanie ekologiczne. Dzieci i rodzice byli zachwyceni spektaklem - przede wszystkim lekkim przekazaniem uniwersalnej prawdy  - że warto dbać o Ziemię i segregować śmieci.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w nasz ekologiczny tydzień i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji oraz filmiku podsumowującego działania.

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies!Korzystamy z ciasteczek wyłącznie, aby zapewnić właściwe funkcjonowanie strony oraz w celach statystycznych. Możesz w każdej chwili zmienić preferencje ciasteczek dla witryny w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Rozumiem