Kalendarze adwentowe

W Wiejskim Domu Kultury w Ogorzelinach myślimy już powoli o świątecznych przygotowaniach. Zalicza się do nich nie tylko sprzątanie, ale też dekoracje świąteczne i, co najważniejsze, budowanie odpowiedniego nastawienia i powagi nadchodzących świąt.

Wspólnie z dziećmi, podczas warsztatów kreatywnych, zabraliśmy się do prac związanych z przygotowaniem świątecznych ozdób. Dzieci malowały szyszki, z których później stworzą piękne dekoracje. Trafią one na kiermasz charytatywny 2 grudnia, podczas koncertu dla chorej Zosi Szcześniewskiej w naszym domu kultury.

Ze względu na zbliżający się czas adwentowy, dzieci z Kącika Kreatywności stworzyły z recyklingowych artykułów kalendarz adwentowy w postaci papierowej choinki. Na każdy dzień adwentu w naszym kalendarzu znajduje się zadanie do wykonania. Dzieci realizację poszczególnych zadań rozpoczną z nastaniem adwentu.

Zapraszamy do galerii zdjęć.