Święto ziemniaka dla dzieci

Dnia 30.09.2022 w naszej świetlicy odbyło się Święto Ziemniaka, w którym uczestniczyły dzieci z Świetlicy Wiejskiej w Nowym Dworze oraz Wiejskiego Domu Kultury w Ogorzelinach. Świętowanie rozpoczęliśmy od zespołowych rywalizacji na tutejszym placu zabaw. Dzieci brały udział w wyścigu w workach na przygotowanym slalomie oraz w ziemniaczanej zabawie z chustą animacyjną. Następnie zaprosiliśmy wszystkich na pyszne pieczone ziemniaki oraz  pieczone jabłuszka. Po tak pysznym poczęstunku wszyscy z podwójną siłą stanęli do rywalizacji grupowych w obieraniu ziemniaków na czas. Dzięki tej konkurencji, na pożegnanie dzieci zajadały się pysznymi ziemniaczanymi talarkami.

Skoro ziemniaki, to nie mogło się obyć również bez ziemniaczanych pieczątek oraz gry w gorącego ziemniaka. Wszyscy uczestnicy wzięli też udział w teście wiadomości o ziemniakach, który zdali śpiewająco i każdy z uczestników został nagrodzony pamiątkowym medalem z wydarzenia oraz drobnym upominkiem. Zwieńczeniem imprezy była uwielbiana przez wszystkich wata cukrowa. To był bardzo radosne popołudnie pełne uśmiechów.

Bardzo chciałabym podziękować za pomoc i wsparcie Pani Agnieszce Rolka za wytrwałą pracę przy produkcji waty cukrowej oraz wypożyczenie maszyny do waty cukrowej, Państwu Teresie i Krzysztofowi Pasińskim za podarowanie ziemniaków oraz Paniom Karinie Błach oraz Katarzynie Kostanek za pyszne jabłka. Z Wami i dzięki Wam możemy mieć takie piękne dni jak dzisiejszy. Dziękujemy !!