Dożynki 2022

Dożynki  2022

 

Jak co roku, po żniwach przychodzi czas na uwieńczenie ciężkiej pracy rolników świętem dożynkowym.

Dożynki są wpisane w tradycję naszego regionu, gdzie w Ogorzelinach obchodzimy je wspólnie z sołectwem Cołdanki i Nowy Dwór.

Wiejski Dom Kultury w Ogorzelinach wspólnie z Radą Sołecką i Sołtysami Jarosławem Erbetowskim oraz Danutą Łoboda, a także mieszkańcy zrealizowali poszczególne etapy prac wiążących się z realizacją festynu dożynkowego i zabawy.

Przed samym dniem dożynkowym przystrojone zostały plac przy Wiejskim Domu Kultury, jak i okoliczne miejsca. W Ogorzelinach można było ujrzeć krówki i pszczółki ze słomy, ogromny ul z darów natury. Bardzo wyjątkową dekoracją okazał się piekarz i piec chlebowy, a to wszystko ze słomy.

Wszyscy zaangażowani w prace włożyli dużo serca i wysiłku w realizację pomysłów dekoracyjnych.

W tygodniu poprzedzającym dożynki mieszkańcy przygotowali w WDK wspaniały i ogromny wieniec dożynkowy, który został zaniesiony do kościoła w pochodzie dożynkowym.

Przybyłych gości na placu przywitał sołtys Jarosław Erbetowski, który wygłosił także krótkie przemówienie, w którym podkreślił jak istotna jest dla nas wszystkich ciężka praca rolników.

Podczas święta na placu nie zabrakło zamków dmuchanych, atrakcji dla dzieci, malowania twarzy, grillowanych pyszności, chleba ze smalcem, wspaniałych przepysznych ciast i różnych deserów.

Na scenie wystąpiły dzieci z zespołu Ogo Dance, działającego w naszym domu kultury. Pani Magdalena Lella wspólnie z grupą taneczną poprowadziła taniec integracyjny, do którego zaproszono uczestników festynu dożynkowego.

Nie zabrakło konkursów dla dzieci i dorosłych, podczas których można było wygrać naprawdę cenne nagrody, bony do sklepów, bony na masaż, kwietniki, zestawy narzędzi ogrodowych, kosze kosmetyków i różne inne.

Swoją obecnością zaszczyciła nas Myszka Miki i Kubuś Puchatek, którzy jak zawsze mieli ze sobą bardzo dużo słodyczy, którymi obdarowały dzieci.

Po festynie przyszedł czas na zabawę taneczną, podczas której wszyscy znakomicie się bawili i tańczyli przy muzyce zespołu do późnej godziny nocnej.

Bardzo dziękujemy naszym Paniom Seniorkom, pani Aurelii, Zofii i Halinie, za bardzo aktywny udział w przygotowaniach, ale też podczas festynu dożynkowego.

Dziękujemy pani Olenie Khlopotova za malowanie wyśmienitych wzorów na twarzach naszych najmłodszych.

Dziękujemy wszystkim paniom, które upiekły ciasta oraz wszystkim zaangażowanym w realizację dożynek.

Chcemy także wyszczególnić osoby, które wsparły nas finansowo oraz zafundowały nagrody.

Ogromne podziękowania dla:

Sołtysa Jarosława Erbetowskiego oraz małżonki Romany Erbetowskiej,

Sołtys Danuty Łoboda,

Natalii Wirkus, właścicielki salonu masażu LILY,

Rafała Rekowskiego – Raftrans,

Anny i Marcina Kostkowscy,

Michała Gamba, właściciela firmy AutoGemba,

Radosława Szymańskiego,

Jarosława Hinz,

Janusza Gil – „Jelonek”,

Joanny Szupińskiej,

Małgorzaty Jażdżewskiej – Reporter,

Katarzyny i Jacka Czaplewskich,

Pizzerii Roberto,

Martyny i Adriana Lipińskich,

Małgorzaty i Mirosława Mayer,

Beaty i Piotra Krzoska,

Lucyny i Piotra Nowak,

Anny i Krzysztofa Skorowskich,

Jadwigi i Ryszarda Kminikowskich,

Aldony i Marcina Ciepluch,

Wiesławy Chróstowskiej.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie i okazaną pomoc.

Zapraszamy do fotorelacji z naszych tegorocznych dożynek.

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies!Korzystamy z ciasteczek wyłącznie, aby zapewnić właściwe funkcjonowanie strony oraz w celach statystycznych. Możesz w każdej chwili zmienić preferencje ciasteczek dla witryny w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Rozumiem