Sobotni wieczór w Ogorzelinach w klimacie II RP

Mieszkańcy Ogorzelin, oraz goście z innych miejscowości mieli w minioną sobotę okazję do spędzenia wieczoru w klimacie retro. W miejscowym domu kultury odbyła się plenerowa projekcja jednej z największych arcykomedii XX-lecia międzywojennego pt: „ABC Miłości”.

Znakomita komedia pomyłek śmieszyła widzów tak samo jak w czasach premiery, a Adolf Dymsza roztaczał swój urok zarówno na ekranie, jak i wśród oglądających. Ten ulubienie publiczności z czasów II Rzeczypospolitej zachwycił widzów swoją kreacją. Widzowie podziwiali też występy jego filmowej partnerki – utalentowanej i pięknej Marii Bogdy, a przede wszystkim psa Puka, który wcielił się w rolę psa Teofila.

Przed filmem widzowie mogli poczuć klimat epoki międzywojnia. W domu kultury odbyły się warsztaty kulinarne z p. Kingą Chmarą, która wprowadzała uczestników w tajniki kuchni XX-lecia międzywojennego. Kursanci poznali przepisy na smalec z fasoli, trufle – również z fasoli, zupę marchewkową oraz przepyszną lemoniadę z rabarbaru z dodatkiem rozmarynu. Po tak smakowitym wprowadzeniu goście z jeszcze większą ochotą zasiedli przed dużym ekranem na dziedzińcu domu kultury.