Rodzinny Dzień Dziecka w Ogorzelinach

W Ogorzelinach odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Wydarzenie zostało zorganizowane z inicjatywy sołtysa Jarosława Erbetowskiego i Rady Sołeckiej, Wiejskiego Domu Kultury w Ogorzelinach oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Ogorzelinach.

Przez cały dzień sprzyjała nam piękna pogoda i dobre humory. Było też mnóstwo atrakcji. Dzieci mogły korzystać z zabaw na dmuchanych zjeżdżalniach i delektować się słodyczą waty cukrowej.

Podczas wydarzenia zaprezentowały się dzieci z zespołu tanecznego OGO DANCE działającego przy Wiejskim Domu Kultury w Ogorzelinach pod opieką pani Magdaleny Lella. Do tańca i zabaw integracyjnych zapraszani byli pozostali uczestnicy imprezy!

Zabawy i konkurencje sportowe dla przybyłych gości przeprowadziła Drużyna Harcerska im.Emilii Plater "SOKOŁY".

Strażacy z Ogorzelin przygotowali zabawy z wodą, tor przeszkód oraz zaprezentowali nam, jak udzielać pierwszej pomocy. Pokazali także sprzęt, którym można uratować ludzkie życie.

Na Dniu Dziecka nie mogło oczywiście zabraknąć tak uwielbianych przez dzieci lodów i cukierków! W Ogorzelinach słodkości rozdawali bohaterowie z bajek - Myszka Miki i Kubuś Puchatek! Każde dziecko mogło zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie - chętnych nie brakowało. Nawet rodzice korzystali z tej okazji! Na smakoszów potraw z grilla czekały pyszne kiełbaski.

Na placu przed Wiejskim Domem Kultury mieniły się kolory: balonów, dekoracji i chusty animacyjnej, przy której bawiliśmy się radośnie z dziećmi.

Podczas festynu włączyliśmy się także w pomoc maleńkiej Zosi chorującej na SMA. Na "zosieńkowym" stanowisku można było nabyć za dowolny wrzut do puszki przepyszne ciasta, desery, lemoniadę i treściwą grochówkę.

Animatorzy malowali na twarzach dzieci przepiękne wzory - każde dziecko mogło przedstawić pomysł malunku, jaki chce mieć na twarzy.

Dzieci mogły korzystać także z trampolin, na których pod opieką instruktora gimnastyki trenowały różne figury i ruchy.

Bardzo dziękujemy wszystkim sponsorom bez których pomocy nie moglibyśmy zrealizować tylu atrakcji.

Sponsorami Festynu z okazji Dnia Dziecka byli:

Firma Pana Michała Gemba - "Auto Gemba", Zakład Zagospodarowania Odpadów Nowy Dwór, miejscowy sklep "Lewiatan", Sołectwo Ogorzeliny oraz Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach.

Zapraszamy do fotorelacji z "Dnia Dziecka" w Ogorzelinach.