Dzieci, plastyk i wiersze Brzechwy w Ogorzelinach

W ogorzelińskim domu kultury odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu „Znacie? To posłuchajcie!!”. Tym razem na zajęcia z ilustratorem – Arturem Nowickim stawiły się dzieci z klasy IV, V i VI Szkoły Podstawowej w Ogorzelinach. Prócz informacji na temat swojego zawodu i wykonywanej pracy, plastyk zaproponował dzieciom bardzo kreatywne zajęcia. Dzieci mogły obejrzeć ilustracje bajek Brzechwy – wykonane przez prowadzącego oraz Jana Marcina Szancera, którego rysunki nierozerwalnie kojarzone są z utworami Jana Brzechwy. Po teorii przyszedł czas na zajęcia praktyczne. Dzieci tworzyły własne postacie, bazując na różnych kształtach geometrycznych. Każde dziecko zaprojektowało też własny „model” roweru. Z projektów jednośladów powstał interesujący kolaż, z którego wykonawcy byli bardzo dumni.

Już niedługo (11 czerwca) w WDK w Ogorzelinach kolejne spotkanie w ramach projektu „Znacie? To posłuchajcie!!”. Autor „Pamiętnika grzecznego psa” -  Wojciech Cesarz, zaprosi dzieci „W Podróż psim zaprzęgiem”. Wszyscy, którzy odwiedzą tego dnia dom kultury będą mieli okazję poznać tajniki psiej psychiki oraz dowiedzieć się, w jaki sposób pies postrzega świat i co może sobie o nas myśleć.  Atrakcją spotkania będzie zaproszenie dogoterapeuty wraz z psami pracującymi.