Spotkanie organizacyjne amatorskiej grupy teatralnej w WDK w Ogorzelinach

W Wiejskim Domu Kultury w Ogorzelinach powstaje amatorska grupa teatralna dzieci "Zabawa w teatr".

Podczas pierwszego spotkania niestety nie mogliśmy być w pełnym składzie. Pomimo okrojonej liczby uczestników spotkanie się odbyło, a co za tym idzie mieliśmy możliwość poznać się i świetnie się bawić! Postawiliśmy odważne kroki w obszarze zabaw teatralnych z wykorzystaniem jak najmniejszej liczby rekwizytów. Nacisk postawiony był na pobudzenie wyobraźni scenicznej i odwzorowaniu zachowań i emocji, na które wskazywał instruktor.

Dzieci były zachwycone i pozytywnie zmęczone. Był recytowany tekst J. Brzechwy, dużo śmiechu, rozmowy i zadania aktywizujące. Dzieci są bardzo otwarte i chętne do tworzenia.

Po przerwie wielkanocnej wracamy do działań z ukierunkowaniem na twórczość wspomnianego już w artykule autora bajek i wierszy dla dzieci.