Projekt „Szanujmy zdrowie sąsiadów, nie palmy w piecach odpadów” zakończony happeningem w Ogorzelinach

Projekt „Szanujmy zdrowie sąsiadów, nie palmy w piecach odpadów” zakończony happeningem  w Ogorzelinach

Za nami ostatni etap projektu „Szanujmy zdrowie sąsiadów, nie palmy w piecach odpadów”, realizowanego przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Chojnice „Akolada” i Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach. Happening, bo o nim mowa odbył się w piątkowe popołudnie w Wiejskim Domu Kultury w Ogorzelinach. W ramach spotkania odbył się „głośny” i „kolorowy” przemarsz ulicami Ogorzelin. Tym samym uczestnicy – dzieci i młodzież ze świetlic i domów kultury z terenu gminy Chojnice, pragnęli zwrócić uwagę na problem szkodliwości spalania odpadów w nieprzystosowanych do tego celu paleniskach domowych. Młodzież z Ciechocina przygotowała krótką scenkę, wesołą i z morałem, nawiązującą również do problemu spalania odpadów w domowych paleniskach.

Uczestnicy projektu w miesiącu wrześniu i październiku brali udział w warsztatach ekologicznych, w trakcie których aktywnie, w sposób przystępny, dowiedzieli się o zagrożeniach dla środowiska jak i zdrowia człowieka, wynikających ze spalania odpadów w nieprzystosowanych do tego celu piecach domowych. W trakcie happeningu swoją wiedzą mogli podzielić się z pozostałymi uczestnikami, przygotowana była bowiem mównica, z której każdy mógł skorzystać.

W ramach projektu odbył się również konkurs plastyczny dotyczący tematyki szkodliwości spalania odpadów, w Ogorzelinach wręczono nagrody dla zwycięzców konkursu. Nagrodzone prace można oglądać w budynku Urzędu Gminy w Chojnicach.

Na zakończenie happeningu uczestnicy obejrzeli widowisko – pokaz działania z ogniem „Magiczny kociołek”.

Zadanie było finansowane ze środków Gminy Chojnice.

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry