BIESIADA w Wiejskim Domu Kultury w Ogorzelinach

10  listopada w Domu Kultury w Ogorzelinach odbyła się tradycyjna biesiada, którymi mieszkańcy gminy i pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach chcieli podkreślić wyjątkowość Święta Niepodległości. Impreza ta były zorganizowana w ramach projektu pn.: „Cieszmy się niepodległością z chęcią i radością”, koordynowanego przez gminne Stowarzyszenie Akolada.

Uroczystość w Ogorzelinach przebiegała bez patetycznego zadęcia, za to z radością i na wesoło. W przygotowanie imprezy aktywnie zaangażowały się członkinie miejscowego Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Sołectwa Ogorzeliny, seniorzy z tej miejscowości oraz dzieci i młodzież uczęszczające na zajęcia muzyczne do Domu Kultury w Ogorzelinach.

W „biesiadny” nastrój zgromadzonych gości wprowadziła wspólna zabawa karaoke i występy najmłodszych, przygotowane wraz z miejscowym instruktorem. Rozgrzani i rozbawieni goście brawami przywitali kapelę „Manilce”. Lider kapeli sypał dowcipami i tabaką, a muzyka, jaką zaprezentowali „Manilce” podbiła serca wszystkich zgromadzonych. Uczestnicy biesiady klaskali, śpiewali i kołysali się, nagradzając każdą piosenkę brawami a każdy dowcip - salwą głośnego śmiechu. W zabawie wziął nawet udział proboszcz miejscowej parafii, który stanął na scenie wraz z muzykami z kapeli i pokazał, że ma poczucie humoru, grając na „diabelskich skrzypcach”.

Wspólne i wesołe świętowanie Dnia Niepodległości spodobało się wszystkim zgromadzonym. Organizatorzy mają nadzieję, że obchodzenie tego święta w  sposób niesztampowy i niekonwencjonalny, przyczyni się do integracji mieszkańców gminy Chojnice i wspólnego dzielenia się radością w ten wyjątkowy dla wszystkich Polaków dzień.

Wydarzenie było współfinansowane ze środków gminy Chojnice

Zapisz siędo naszego newslettera!