Dożynki Parafialne 2021

Dnia 28.08.2021r. odbyły się Dożynki Parafialne w Ogorzelinach organizowane przez Sołtysów i Rady Sołeckie - Ogorzelin i Nowy Dwór - Cołdanki, przy wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach, Wiejskiego Domu Kultury w Ogorzelinach oraz Świetlicy Wiejskiej w Nowym Dworze.

Dożynki rozpoczęly się uroczystym korowodem z wieńcem do Kościoła na Dożynkową Mszę Świętą.

Dalsza część Dożynek odbyła się na placu przy Wiejskim Domu Kultury w Ogorzelinach.

Festyn Dożynkowy rozpczęliśmy od przywitania zebranych gości przez Sołtysa Jarosława Erbetowskiego oraz Wójta Gminy Chojnice - p. Zbigniewa Szczepańskiego.

Następnie Ksiądz proboszcz wraz z Starostą i Starościną Dożynek, podzielili się chlebem ze wszystkimi zebranymi.

W dalszej części zostały przeprowadzone konkursy z nagrodami dla dzieci, dorosłych oraz rodzin. Z mnóstwa nagród wygrać można było między innymi: kosze ze slodyczami, voucher na diagnostykę pojazdu, voucher na zmianę opon, worki ze zbożem, kosz pomidorów, bon na rodzinną pizze, a nawet.... ROWER!

Uczestnicy chętnie brali udział w zabawach, które poprowadził duet dj-ów "Było ich dwóch"!

Pod koniec Festynu ogłoszono wyniki Konkursu na "Dekorację Dożynkową":

Nagrody otrzymali Państwo Dorota i Zbigniew Wirkus oraz Państwo Anna i Marcin Kostkowscy.

Nadgrody w kategorii dziecięcej trafiły do Mateusza i Wojciecha Wirkus.

Podczas trwania całego festynu, uczetnicy mogli częstować się ciastem upieczonym przez mieszkanki naszych sołectw, rozkoszować się ciepłą zupą grochową oraz zasmakować prawdziewgo domowego smalcu z ogórkiem.

W okolicy sceny, mieścił się również namiot ZZO Nowy Dwór, w którym zabawy ekologiczne oraz warszaty prowadziła Pani Regina Bluma. Dziękujemy bardzo serdecznie za wsparcie.

Wieczorową porą odbyła się zabawa taneczna przy muzyce na żywo, którą poprowadził zespół "Oldy".

Z tego miejsca pragniemy bardzo serdecznie podziękować lokalnym przedsiębiorcom oraz prywatnym sponsorom za pomoc w realizacji tego Festynu Dożynkowego.

Dziękujemy:

1. Państwu Sabinie i Markowi Sigmańskim
  2. Państwu Mirosławie i Radosławowi Szymańskim
  3. Panu Krzysztofowi Kostkowskiemu
  4. Panu Jarosławowi Hinz oraz Pani Monice Robaszkiewicz
  5. Państwu Małgorzacie i Mirosławowi Meyer
  6. Panu Jerzemu Niklarz
  7. Szkółkce drzew i krzewów ozdobnych – Państwu Stępkowskim Arlecie i Januszowi
  8. Państwu Kamili i Michałowi Gemba
  9. Państwu Karinie i Tomaszowi Błach
  10. Państwu Agnieszce i Rafałowi Rolka
  11. Zakładowi Mięsnemu Państwu Skiba
  12. Panu Robertowi Stasierowskiemu
  13. Panu Grzegorzowi Tuszkiewicz
  14. Pani Romanie Erbetowskiej
  15. Mieszkańcom Sołectw Nowy Dwór-Cołdanki oraz Ogorzelin.

Dziękujemy, że możemy na Was liczyć!

Zaprraszamy do zapoznanaia się z fotorelacją.

Zapisz siędo naszego newslettera!