Prace porządkowo - gospodarcze w Kruszce

W dniach  16 - 25 marca prowadzone były różne prace porządkowe w Świetlicy, m.in.: porządki w szafach i szufladach ( artykuły plastyczne i biurowe, sportowe i edukacyjne , środki czystości i artykuły gospodarcze ) , mycie okien i podłóg , czyszczenie monitorów i lodówki ,  ścieranie kurzy i zamiatanie.

Od 30 marca wykonywane były różne prace gospodarczo - porządkowe przy i koło Świetlicy. Głównie było to wybieranie , wywożenie i dosypywanie ziemi przy krzewach ozdobnych koło Świetlicy. Obcinanie , zbieranie i przewożenie gałęzi drzew i krzaków oraz  przycinanie krzewów przy i koło Świetlicy . Wygrabianie  spadłego  iglewia spod drzew , wyrównywanie terenu  ( zagrabianie kretowisk ), zbieranie śmieci i kamieni wokół Świetlicy. Haczkowanie ziemi , wyrywanie chwastów i traw przy krzewach ozdobnych i podlewanie ich wodą ze stawu.

27 i 28 kwietnia było koszenie trawy wykaszarką żyłkową ( przy drzewach i krzewach , na placu zabaw i na zboczach stawu ).

Od 29 kwietnia do prac gospodarczo - porządkowych można również  zaliczyć pomoc  instruktora Świetlicy w wycinaniu gałęzi drzew i krzaków w parku dworskim w Kruszce , zbieranie i przewożenie ich i śmieci w wyznaczone miejsca w tym parku. Jak również wsadzanie krzewów i drzewek ozdobnych  przy Świetlicy .

Zapisz siędo naszego newslettera!