Wielkanocna wystawa przed „Bramą Pomorza”

Funkcjonowanie placówek Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach sprzyja twórczej aktywności mieszkańców gminy. Panie (bo to one są uczestniczkami zajęć rękodzielniczych) spotykają się cyklicznie w świetlicach i domach kultury, aby wspólnie wyplatać, wyszywać, dziergać. W wielu domach znajdują się wykonane na warsztatach „cudeńka”, które zdobią podwórka, pomieszczenia i stoły podczas różnych okazji. Czas przed Wielkanocą jest okresem, kiedy to mieszkanki gminy Chojnice upiększają swoje posesje ozdobami z motywami kojarzącymi się z tymi właśnie świętami – zajączkami, pisankami, barankami. Dużo z nich powstało na zajęciach rękodzielniczych prowadzonych przez instruktorów GOK oraz w domach - podczas jesiennych i zimowych wieczorów.

Tym razem kilka z tych ręcznie wykonanych cacek ich twórczynie wypożyczyły na wystawę. Do gablot stojących przed Galerią Handlową Brama Pomorza trafiły przepięknie wyszywane serwety, makramowe i szydełkowe ozdoby oraz wianuszki, które już wprowadzają w świąteczno-wiosenny nastrój.

Zapraszamy do podziwiania prac w gablotach i oczywiście uczestniczenia w zajęciach oferowanych przez placówki Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach. Już niedługo zaprosimy Państwa na wystawę zorganizowaną wewnątrz Bramy Pomorza, której będą towarzyszyły warsztaty wielkanocne oraz kiermasz rękodzieła.

Paniom, które przyczyniły się do powstania ekspozycji w gablotach, a teraz intensywnie pomagają w przygotowaniach do kiermaszu, warsztatów i pozostałych  „okołowielkanocnych” działań, serdecznie dziękujemy!