Wyjazd do Wdzydz Kiszewskich

W czwartek 22 września w ramach projektu: „Skąd w ogrodzie się wzięło kaszubskie rękodzieło” panie seniorki z Świetlicy Wiejskiej w Kruszce brały udział w wyjeździe do Wdzydz Kiszewskich. Na miejscu mogły zwiedzić Muzeum - Kaszubski Park Etnograficzny i uczestniczyć w warsztatach malowania na szkle. W czasie zwiedzania skansenu lokalni animatorzy w ciekawy sposób opowiadali o historii niektórych zabytków, tj. kościołów, kuźni i szkoły. W wyjeździe brały jeszcze udział osoby z świetlicy z Pawłowa, Racławek i Lotynia. Dziękujemy serdecznie za ciekawy wyjazd i wspólne spędzenie czasu.