Prace porządkowe na zabytkowym cmentarzu w Jeziorkach

Prace porządkowe na zabytkowym cmentarzu w Jeziorkach

W październiku i w listopadzie były prowadzone prace porządkowe na  zabytkowym cmentarzu w Jeziorkach. Teren cmentarza był porośnięty krzakami i dziko rosnącą roślinnością, która niemal całkowicie zasłaniała ten piękny zabytek. Początek prac obejmował pozbieranie, segregację i wyrzucenie śmieci z tego obszaru przez mieszkańca sołectwa. Następnie przystąpiono do dokładnego oczyszczania terenu cmentarza. Instruktor Świetlicy oczyścił teren przy płytach nagrobnych (wycinanie krzaków i gałęzi oraz zbieranie śmieci), ustawii oczyścił same płyty.

Kolejnym etapem prac było usunięcie krzewów i gałęzi. Tego niełatwego zadania podjął się sołtys - Rafał Drążek wraz mieszkańcami sołectwa - Jackiem Hincem, Zbigniewem Cupą i Tomkiem Cupą. Panowie powycinali piłami krzaki i gałęzie, a następnie poukładali je w wyznaczonych miejscach. Jednym z końcowych etapów prac na cmentarzu było porządkowanie całego terenu przez instruktorów ze Świetlic Wiejskich: z Kruszki, Pawłowa, Kłodawy, Lotynia i Nowej Cerkwii. Teren ten porządkowali jeszcze inni mieszkańcy sołectwa. Prace porządkowe na terenie cmentarza w Jeziorkach wymagały dużego zaangażowania wielu osób.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom za pomoc. To dzięki Waszej pracy teren cmentarza powoli odzyskuje należyty wygląd.

Dalsze prace porządkowe na cmentarzu w Jeziorkach prowadzone będą na wiosnę przyszłego roku. Planowane jest także postawienie tablicy informacyjnej.

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry