Chleb "Sworzyński"

| Opublikowane w: Swornegacie
Chleb

27.11.2019r. w Wiejskim Domu Kultury w Swornegaciach odbyły się warsztaty wypieku chleba „Sworzyńskiego”. Na które tym razem przyjechali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Leśnie. Jest to jedna  z propozycji, która odbywa się w każdą środę w naszej placówce. Na zajęciach  instruktorzy zdradzają starą recepturę  wypieku chleba, która dawniej była stosowana w tych rejonach. W trakcie zajęć dzieci mają możliwość wysłuchania prelekcji na temat tradycji i szacunku do chleba. Nieodzownym punktem programu każdych warsztatów jest zwiedzanie chaty kaszubskiej i nowo powstałej wystawy.
Na zakończenie oprócz pieczywa każdy otrzymuje certyfikat „Małego Piekarza”, na którym znajduje się przepis, który można wykorzystać w domowych wypiekach.