Obchody Święta Niepodległości w Swornegaciach

| Opublikowane w: Swornegacie
Obchody Święta Niepodległości w Swornegaciach

09.11.2019 r. w Wiejskim Domu Kultury Swornegaciach odbyły się Obchody Święta Niepodległości w Gminie Chojnice wieńczące realizację projektu „ Historia o tym, że nawet z kuchni drogi mogą wieść ku wolności”. W realizację projektu było zaangażowane 5 placówek Gminnego Ośrodka Kultury, które brały udział w warsztatach: plastycznych, kulinarnych i tanecznych. Obecni mieli okazję zobaczyć efekt końcowy warsztatów, gdzie pod okiem Pana Wojciecha Chylewskiego dzieci zaprezentowały układ taneczny krakowiaka, kujawiaka i polki. Dzięki Pani Kindze Chmarze na warsztatach kulinarnych panie przygotowały poczęstunek, który był serwowany na obchodach. Panowie Andrzej Lorbiecki i Roman Szyszka przeprowadzili zajęcia plastyczne, na których uczestnicy stworzyli portrety pań działających w okresie Niepodległości.  Wszystkim dziękujemy za liczne przybycie i uroczyste  świętowanie Dnia Niepodległości.

Wydarzenie było elementem projektu „Historie o tym, że nawet z kuchni drogi mogą wieść ku wolności” dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.