Przejdź do treści Przejdź do menu głównego Przejdź do submenu Przejdź do listy placówek

Zrobili swoje, teraz będą rozliczać

| Opublikowane w: Swornegacie
Zrobili swoje, teraz będą rozliczać

W drugiej połowie maja w Swornegaciach pojawiły się drewniane donice z kwiatami. Był to efekt działań Grupy Inicjatywnej założonej przez sołtysa i pracowników Wiejskiego Domu Kultury.
Integrując lokalnych mieszkańców, założyciele grupy postanowili upiększyć wieś kwiatami, które niegdyś można było podziwiać w niejednym przydomowym ogrodzie. Mowa o projekcie „Kwiaty nasadzimy, wioskę upiększymy”, na który pomysłodawcy złożyli wniosek do Gminy Chojnice  o wsparcie finansowe z programu „Inicjatywy lokalne”. Finalnie uzyskali dofinansowanie w wysokości 7.000 zł. Cała kwota przeznaczona została na pokrycie kosztów związanych z zakupem niezbędnych materiałów i narzędzi. Zakupy, to jednak nie wszystko, czego dokonali uczestnicy. Projekt wymagał ogromnej pracy fizycznej związanej z nasadzeniami oraz zabezpieczeniem donic przed zimą, co nie było proste, zważywszy że w większości grupa inicjatywna składała się z seniorów. Przez cały czas trwania projektu, uczestnicy „pełnili dyżury” doglądając i pielęgnując rośliny zgodnie z opracowanym wcześniej harmonogramem. Projekt został tak zaplanowany, by wykorzystać jak najdłuższy czas utrzymania roślin, jednak  z upływem października niniejsze zadanie dobiegło końca.
W minionym tygodniu nastąpiło podsumowanie projektu przy kawie i wspólnie wykonanym poczęstunku.  Na zakończenie uczestnicy solidarnie zapewnili o chęci realizacji kolejnych zadań w przyszłych latach. Tak więc teraz pozostaje rozliczyć się z Gminą Chojnice i czekać do kolejnego naboru wniosków.
Projekt współfinansowany ze środków Gminy Chojnice, realizowany w oparciu programu „Inicjatywy lokalne”.

Do góry

Strona używa plików cookies!
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Rozumiem